WZRASTA EKSPORT KROMETU

Szereg działań i przygotowań w ostatnim czasie w firmie Kromet - polskiego producenta urządzeń gastronomicznych przyniósł ogromne korzyści z wejściem na rynki obce. Dzięki temu eksport zaczął rosnąć w siłę.

Firma stale poszerza swoją ofertę, aby spełniać wymagania swoich Klientów na całym świecie. - Jesteśmy elastyczni w zakresie produkcji wyrobów nietypowych / indywidualnych rozwiązań – podkreśla Daniel Karski, Dyrektor Marketingu firmy Kromet. W ofercie znajdują się zarówno urządzenia zasilane energią elektryczną jak i gazem, m.in.: trzony kuchenne, piekarniki, patelnie, kotły warzelne, taborety podgrzewcze, frytkownice oraz płytę do grillowania.

- Główni odbiorcy urządzeń gastronomicznych do obróbki termicznej w Europie, to m.in. sieci handlowe, restauracje i hotele w takich krajach jak Czechy, Litwa, Łotwa, Białoruś, Rosja, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Rumunia, Estonia, Dania, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania. Urządzenia pochodzące z naszych linii produkcyjnych można znaleźć również w Hiszpanii, Finlandii, Austrii, Belgii, Mołdawii, Kolumbii i Namibii. Z wyżej wymienionymi państwami łączę duże nadzieje, jeśli chodzi o przyszłość, choć naturalne, że każdy z tych rynków wymaga innej strategii. Mogę powiedzieć, że eksport to dla nas naturalny obszar zainteresowania i zajmuje ważną pozycję w strategii rozwoju firmy – podkreśla Daniel Karski. Ponadto cały czas koncentruje się na rozwoju poprzez wejście na rynki, których zapotrzebowanie na urządzenia gastronomiczne w szybkim tempie wzrasta – dodaje.

Na przełomie kilku lat firma Kromet uczestniczyła w targach w Rosji, ale też wspólnie z Dorą Metal prezentowała swoje urządzenia w wielu branżowych targach zagranicznych, między innymi HOST w Mediolanie, INTERNORGA w Hamburgu, EQUIP’HOTEL w Paryżu (Paris Porte de Versailles) oraz na targach SIRHA w Lyonie znajdującej się w środkowo-wschodniej Francji. Jak zauważył Jacek Polcyn, Dyrektor Marketingu firmy Dora Metal - Zagraniczne targi znacząco przełożyły się na duży odzew ze strony zagranicznych kontrahentów dla obydwu firm.

PL EN