Dlaczego warto wybrać monobloki firmy Kromet?

Wbrew pozorom, podstawą sukcesu każdej kuchni nie jest jedynie jej załoga z odpowiednią osobą na czele. Bardzo ważną rolę odgrywa również wyspecjalizowany sprzęt. Użytkownicy pracują na nim, a co za tym idzie, spełniają oczekiwania najbardziej wyszukanych klientów. Ciąg kuchenny to nowość, która na zawsze odmieniła oblicze każdej kuchni. Stał się niezbędnym elementem wyposażenia gastronomicznego, o którym marzy każdy kucharz wykwintnej restauracji. W Polsce pionierem takich rozwiązań jest właśnie firma Kromet, która proponuje swoim klientom specjalną propozycję wyspy nazywanej Monoblokiem. 

Czym jest MONOBLOK (ciąg wydawczy)?

Monoblok to indywidualnie zaprojektowany ciąg urządzeń kuchennych. Tworzony jest pod specjalne zamówienie klienta. Pozwala dobrać układ urządzeń w sposób ergonomiczny przy zachowaniu pełnej higieny. Jest to spowodowane tym, że płyta górna robocza stanowi jeden monolit.

Zaletami monobloków firmy Kromet są przede wszystkim najwyższa jakość i ergonomia produktów. To także elastyczność producenta, u którego każdy jest w stanie dobrać wyposażenie według własnych potrzeb.

Wszystkie produkty tworzymy z najwyższej klasy podzespołów. Do produkcji używana jest wysokogatunkowa stal nierdzewna. Już podczas tworzenia projektów konstruktorzy zwracają uwagę na to, aby przyszły użytkownik mógł korzystać z Monobloku w sposób sprawny i przyjemny. Bez względu na to, jak zatłoczone jest pomieszczenie. W Monobloku są zgrupowane wszystkie potrzebne urządzenia do gotowania: kuchenki, zbiorniki, półki, szafki itp.

Z jakich elementów składa się Monoblok?

Monoblok jest zbudowany z kilku podzespołów, które razem tworzą jednolitą całość, najczęściej są to: urządzenia wyposażone w zbiorniki, półka, płyta górna (robocza), elementy w części dolnej, kuchnie indukcyjne, ceramiczne, tablice sterownicze, płyty beztłuszczowe (grillowe), szafki oraz elementy opcjonalne.

 

Wspomniana wyżej półka jest wykonana z blachy nierdzewnej perforowanej (posiadającej liczne otwory), rur nierdzewnych.

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych jest płyta górna robocza. Wytwarzana jest z jednego formatu blachy o grubości 3 mm ze stali kwasoodpornej AISI 304. Powierzchnia blachy jest wykończona poprzez szlifowanie lub mazerowanie, a krawędzie zaokrąglone. Piekarnik, w zależności od potrzeb klienta, jest elektryczny lub gazowy. Opcjonalne jest również zainstalowanie drzwi szklanych lub stalowych z nierdzewnymi uchwytami. Komora z zaokrąglonymi promieniami ułatwiająca czyszczenie jest wytwarzana z blachy AISI 304. W zestawie jest również uszczelka silikonowa, zainstalowane oświetlenie wewnątrz komory oraz ruszt.

Kuchnie indukcyjne składają się ze szkła ceramicznego wklejonego na równo  z powierzchnią płyty górnej oraz generatora indukcyjnego. Generator jest dostarczany przez renomowaną firmę E.G.O. Moc jednego pola kuchni indukcyjnej waha się między 3,5 kW a 5 kW. Kuchnie gazowe Monobloku przedsiębiorstwa Kromet są wyposażone w żeliwne ruszta, palniki jedno lub dwukoronowe, zabezpieczenie przeciwwypływowe oraz miski na wykipiny.

Tablice sterownicze są wykonywane ze stali kwasoodpornej AISI 304, jednego formatu blachy. Cała powierzchnia jest wykończona poprzez szlifowanie. Dzięki temu, że urządzenie posiada obsady pokręteł, tłuszcz nie przedostaje się do środka Monobloku.

Płyty beztłuszczowe znajdujące się na płycie głównej zapobiegają nagrzewaniu wspomnianej płyty. Wykonane są z blachy o grubości 12 mm. Powierzchnia jest chromowana, wykończona lustrzanie. Opcjonalne jest użycie płyt: gładkiej, ryflowanej i gładko-ryflowanej.

Powyższe elementy można ze sobą łączyć i usuwać wzajemnie. Wszystkie zmiany zależą od osobistych preferencji klienta. Ze wszystkimi istniejącymi wersjami urządzenia można się zapoznać na stronie internetowej producenta.

Serwis Monobloku

W przypadku uszkodzenia któregokolwiek elementu urządzenia lub całości jest możliwe zamówienie usługi serwiowej. W tym celu należy zgłosić awarię poprzez stronę internetową (wypełnić odpowiedni formularz) lub zgłosić problem telefonicznie. Wymiana lub kupno części zamiennych również nie jest problemem, wystarczy poinformować o takiej konieczności producenta.

 

PL EN